mieszkania na sprzedaż Janikowo

Czy rok 2023 będzie dobrym czasem na kupno mieszkania?

Zdaje się, że inwestowanie w nieruchomości w większości przypadków się opłaca. Mieszkania na sprzedaż Janikowo stoją teraz za niemałe kwoty. A co będzie w roku 2023? Czy ceny mieszkań spadną? A może podskoczą jeszcze wyżej? Zapraszamy do lektury.

Kiedy mieszkania były najdroższe?

Tak naprawdę, dziś ceny za mieszkania na sprzedaż Janikowo są już „niskie” w porównaniu z cenami, jakie mogliśmy widzieć na początku 2022 roku. Wtedy nawet w małych miasteczkach ceny za metr kwadratowy nowego mieszkania sięgały 7,5 tysiąca złotych. Warto podkreślić, że mówimy o małych miasteczkach! Dziś w tych samych miejscowościach i za te same mieszkania zapłacimy nawet 3 tysiące zł za metr kwadratowy mniej. Jest różnica. Skąd ta zmiana?

mieszkania na sprzedaż Strzelno

 Kredytowy problem

Przyczyn obniżki cen mieszkań jest kilka (pamiętajmy, że chodzi nam o porównanie cen aktualnych, z tym z początku roku 2022). Ogólnie rzecz ujmując chodzi o zmniejszony popyt na nieruchomości. Ale skąd to małe zainteresowanie mieszkaniami? Jedną z przyczyn są banki i ich niechęć do udzielania kredytów. Osoby które w 2021 roku dostałyby nawet pół miliona od maja tego roku mogą jedynie pomarzyć o takim kredycie. Często okazuje się, że mogą wziąć jedynie 200 tysięcy, co przy aktualnych cenach nie wystarczy na wymarzone nieruchomości. Zmniejszone zainteresowanie mieszkaniami i innymi lokalami zmusiło wielu deweloperów i nie tylko do obniżenia cen i zachęcenia ludzi do kupna.

Czy odkładać kupno mieszkania na sprzedaż Janikowo?

Z doświadczenia wiemy, że inwestowanie w „cztery ściany” zawsze jest bezpieczne. Oczywiście nie mówi o przykładach nieuczciwych sprzedawców. Chodzi nam o to, iż mieszkania, domy i inne lokale zawsze będą w cenie. Choćby wartość pieniądza spadła, zawsze na nieruchomości wyjdziemy dobrze. Wiele osób zastanawia się, który moment na kupno mieszkania na sprzedaż Strzelno jest najlepszy. Teraz już? A może na początku roku albo dopiero wiosną? Ciężko ocenić, co będzie się działo po nowym roku. Na tą chwilę ceny spadają, ale przyszły rok może bardzo namieszać. Niestety, nie jest możliwe stworzenie dokładnych i w pełni uczciwych analiz, gdy różne dane – wydawałoby się z rzetelnych źródeł – bywają zakłamane.

About the author