Jacuzzi

Jak zaoszczędzić na jacuzzi podczas zimowych kąpieli?

Zimowe kąpiele w wannie SPA są bardzo przyjemne, ale często odciągają je rachunki za prąd? Nic bardziej mylnego! Tylko u nas dowiesz się, jak zaoszczędzić na zużyciu energii podczas zimowych kąpieli.  Czy w ogóle można zaoszczędzić? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Energooszczędne wanny spa

Aby móc zaoszczędzić na zimowym jacuzzi ogrodowym powinniśmy szukać wanien, które będą miały już wbudowaną funkcję energooszczędną. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że rachunki nie będą zbyt wysokie. Tak samo jest w przypadku wyboru lodówki, piekarnika czy mikrofali, jednak czego dokładnie warto szukać? Czy producenci zapewniają nam tylko jedną opcję?

W zależności od producenta, każdy może zaproponować nam inną technologię lub rozwiązanie, dzięki któremu jacuzzi będzie energooszczędne. Pierwszym z nich jest model, który posiada całkowita izolację. Dzięki zastosowaniu wielu warstw pianki poliuretanowej o bardzo dużej gęstości, izolacja jacuzzi będzie perfekcyjna. Kolejna opcją jest wypełnienie wnętrza materiałem aż o 4 razy większym niż sama pianka poliuretanowa. Zastosowanie odpowiednich pokryw termicznych jest kolejnym świetnym rozwiązaniem. Idealnie dopasowane do jacuzzi, zapewnią uszczelnienie, które nie przepuści ciepłego powietrza. Czwarta opcja to ciągła cyrkulacja wody. Ciągły obieg wody pozwoli na utrzymanie ciepła i szybsze dogrzewanie wody. na rynku możemy znaleźć mnóstwo innych rozwiązań, które cieszą się popularnością.

Jacuzzi ogrodowe

Jak znaleźć odpowiednie wanny spa?

Wanny spa, które nadadzą się do zimowych kąpieli możemy znaleźć w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, aby miała ona nowoczesne technologie, które pozwolą nam zaoszczędzić na energii. Warto dodać, że takie wanny będą z pewnością droższe.

O czym jeszcze warto pomyśleć? Dobrze jest zastosować inna izolację, jak odpowiednie zadaszenie czy ogrzewane pomieszczenie ogrodowe, dzięki czemu nie będzie aż tak różnych temperatur i ciepło z wanny nie będzie uciekać.

About the author