Rowery holenderskie

Rodzaje rowerów holenderskich

Jest wiele rodzajów holenderskich, również i holenderskich. Wiele osób decyduje się na ich zakup ze względu na ich wysoką jakość. Jednoślady cechuje przede wszystkim ogromna wytrzymałość oraz niezawodny osprzęt. Jaki rower holenderski wybrać? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się.

Czym charakteryzują się rowery holenderskie?

Rowery holenderskie to dość specyficzne jednoślady. Rowery te są dość ciężkie – co powoduje, że są stabilne, a jazda na nich jest bezpieczna i komfortowa. Jazda na takich rowerach jest wygodna – jedzie się na rowerze w pozycji wyprostowanej. Kupić można rowery damskie, męskie oraz dziecięce. Do najpopularniejszych należą rowery marki Batavus oraz Gazelle. Te rowery świetnie się nadają nie tylko do jazdy po mieście, ale również do jazdy po szlakach górskich

Rodzaje rowerów holenderskich

Jest wiele rowerów holenderskich. Każdy z nich posiada inne cechy. Do rowerów holenderskich, które są chętnie wybierane zaliczamy:

  • Sparta,
  • rowery Gazelle,
  • rowery Batavus,
  • Koga Miyata,
  • Multi Cycle,
  • Locomotief,
  • Cortina.

Jazda na rowerach holenderskich jest bardzo wygodna. Można na nich siedzieć w pozycji prostej, z wyciągniętymi rękami, które umieszczone są na kierownicy. Nie trzeba się nachylać, dzięki czemu jazda na nich jest bardzo komfortowa i bezpieczna. Wiele osób decyduje się na ich zakup ze względu na komfort jazdy.

Rowery Gazelle

Jak wybrać dobry rower?

Wybierając rower warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Ważny jest napęd – dobrze jest wybrać rower, który posiada co najmniej trzy wewnętrzne przerzutki. Warto również spojrzeć na rozmiar kół – najczęściej wybierane są te o średnicy kół 28. Te koła zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podczas jazdy. Kupując rower musimy pamiętać, aby był on indywidualnie do nas dopasowany – powinien być odpowiedni do naszej wagi i wzrostu oraz naszej sylwetki. Ważna jest również geometria ramy oraz materiał, z którego jest wykonana.

Jest wiele miejsc, w których możemy kupić rower. Warto jest wybrać taki sklep, w którym uzyskamy fachowe doradztwo.

About the author