Kurs hakowy

Szkolenia dla mężczyzn

Bardzo często w celu znalezienia nowej  lub podniesienia swoich umiejętności, zarówno mężczyźni, jak i kobiety korzystają z różnych kursów. W dzisiejszym artykule skupimy się na szkoleniach dla mężczyzn. Poznaj kilka, najchętniej wybieranych i dowiedz się o nich więcej.

Kurs hakowy – co warto o nim wiedzieć?

Na szkoleniu hakowego uzyskuje się wiedzę z zakresu prawidłowej i bezpiecznej współpracy z operatorami urządzeń dźwigowych w zakresie przygotowania materiałów do załadunku i rozładunku, z użyciem suwnic, dźwigów, żurawi i innych urządzeń. Hakowy odpowiedzialny jest za bezpieczne przenoszenia materiałów, jak również za zawieszani i odczepianie ładunku, przekazywanie sygnału do operatora  dźwigu, inicjowanie zamierzonego ruchu dźwignicy i ładunku oraz używanie odpowiedniego osprzętu dźwigowego i wyposażenia. Na szkoleniu dowiedzieć można się również, co zrobić w chwili, gdy zdarzy się niebezpieczna sytuacja.

Kursy na wózki widłowe Janikowo – jak wyglądają?

Kurs na wózki widłowe składają się z części praktycznej i teoretycznej. Na takim szkoleniu przekazywane są informacje z zakresu budowy wózka widłowego, zasad BHP, oraz ogólnego postępowania w danych sytuacjach oraz aktualnie obowiązujących przepisów. Na praktyce kursant uczy się jeździć na wózku widłowym Każdy z kursantów otrzymuje materiały naukowe, których celem jest pomoc w przygotowaniu do egzaminu.

Kursy na wózki widłowe Janikowo

Kto może uczestniczyć w takich kursach?

Kursy przeznaczone są praktycznie dla każdego. Ważne, aby osoba miała ukończone 18 lat. Warunkiem są też badania lekarskie, które orzekają o braku przeciwskazań do wykonywania pracy W przypadku poruszania się wózkiem widłowym po drogach publicznych wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Wyksztalcenie, jakie kursant powinien posiadać to minimum podstawowe.

Jest wiele placówek, w których możesz zrobić szkolenia na wózki widłowe, czy szkolenia hakowego. Warto wybierać szkołę, w której zdobędziemy odpowiednią wiedzę, a jazda na sprzęcie będzie odpowiednio zaprezentowana, co umożliwi nam szybsze przyswojenie praktyki.

About the author