Jacuzzi

Wanna z hydromasażem jako zastąpienie domowego jacuzzi

Odprężający pobyt w hotelu pozostawia miłe wspomnienia. Hotelowe łóża zasłane specjalną, miękką pościelą, ogrody, w których oferowane były miejsca czytelnicze czy wspólne spotkania na herbatę, specjalnie uformowany catering, który cieszy oczy gościa i wzbudza poranny, śniadaniowy apetyt – jest to wszystko atmosfera panująca w hotelu, a którą chciałoby się przenieść do własnego domu. Już dzisiaj masz taką możliwość, biorąc pod uwagę jeden aspekt najbardziej ubóstwiany przez wynajmujących pokoje, a którym są – jacuzzi. Wystaczy tylko, że zainswestujesz w nowoczesną wannę z hydromasażem, a spełni ona wszystkie Twoje oczekiwania co do utworzenia ciepłej, komfortowej atmosfery w zaciszu domowym!

Porównanie obu urządzeń

W przeciwieństwie do jacuzzi, wanna z hydromasażem nie posiada systemu filtrującego, co oznacza tyle, że wodę należy uzupełniać i wymieniać przy każdym myciu. Jacuzzi stale jest wypełnione wodą, trzeba stosować do niego odpowiednią chemię, by utrzymać warunki tam panujące w prawidłowym stanie. Wannie z hydromasażem natomiast dużo bliżej do klasycznej wanny, nawet pod względem wyglądu. Taką wannę możemy wstawić bezproblemowo do łazienki i cieszyć się relaksującą kąpielą przy każdym wieczornym czy porannym myciu.

Pozytywne aspekty stosowania wanny z hydromasażem

Istotnym i podkreślanym plusem w stosowaniu wanny z hydromasażem jest brak potrzeby, konieczności stosowania chemii, która niszczy i podrażnia naszą skórę, włosy, płytkę paznokcia, a na którą wiele osób jest uczulone. Dodatkowo wanna ta przypomina inne wanny, więc może być stosowana do codziennego mycia przez wszystkich domowników, z atrakcją w postaci bąbelków wodnych. Ponadto, w wannie powinno się masować czyste (wcześniej dokładnie umyte) ciało, chociaż część producentów zezwala na używanie różnego rodzaju kosmetyków – tak, jak w tradycyjnej wannie.

Wanna z hydromasażem

Właściwości hydromasażu

Hydromasaż jest zalecany kobietom w ciąży (w temperaturze około 37ー ze słabym strumieniem masującym, terapią kolorowym światłem), osobom z nadwagą (ze względu na poprawienie ukrwienia i napięcia skóry, pomagające w spalaniu tkanki tłuszczowej), osobom z cellulitem (przywraca sprężystość skóry i mięśni). Oprócz tego hydromasaż może być stosowany w rehabilitacji i fizykoterapii. Świetnie sprawdza się przy problemach reumatologicznych, pozytywnie wpływając na stawy, mięśnie, wiązadła. Uśmierza ból, a oprócz wersji z ciepłą/ gorącą wodą, wanna wypełniona zimną wodą przynosi działanie przeciwbólowe, energetyzujące oraz ujędrniające.

About the author