bloczek polerski do paznokci

Jak dbać o swoje włosy, skórę i paznokcie?

To pytanie stawia sobie wiele kobiet. Przez to, że większość z nas żyje w pośpiechu, bardzo trudno jest zaplanować sobie codzienną oraz odpowiednią pielęgnację. Jest to jednak bardzo ważne, dlatego warto poświęcić chociaż pół godziny dziennie na zadbanie o siebie.

Jak dbać o włosy?

Przede wszystkim warto jest wprowadzić świadomą pielęgnację. Co to oznacza? Świadoma pielęgnacja, to przede wszystkim odpowiednie dbanie o kondycję włosów. Początki takiej pielęgnacji mogą być trudne, ale w ciągu kilku miesięcy, powinniśmy się do niej przyzwyczaić. Na początku warto jest zrobić sobie test internetowy, który pomoże nam określić porowatość włosów. Następnie wystarczy dobrać:

  • szampon łagodny,
  • szampon mocny,
  • peeling do skóry głowy,
  • odżywki,
  • maski,
  • oleje,
  • olejki.

Po zainwestowaniu we wszystkie produkty, wystarczy zaplanować sobie codzienną pielęgnację. Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy robić peeling skóry głowy oraz myć ją mocniejszym szamponem oczyszczającym. Pomoże to w oczyszczaniu skóry głowy i włosów, a dodatkowo zwiększy przyswajanie innych składników. To samo dotyczy olejowania włosów. Odżywki i maski najlepiej nakładać co każde mycie. Olejkami lub specjalnymi kremami możemy zabezpieczać końcówki włosów przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jak dbać o skórę?

Skóra również potrzebuje oczyszczania, peelingu i nawilżania. Warto jest zainwestować w szczotkę do masażu ciała, która zredukuje cellulit i poprawi kondycję skóry. Można jej używać codziennie lub kilka razy w tygodniu. Po takim masażu powinno nakładać się grubą warstwę balsamu nawilżającego. Po kilku tygodniach możemy zauważyć zachwycające efekty.

pilniki do paznokci hurtownia

Jak dbać o paznokcie?

Do zadbanych paznokci z pewnością przyda nam się bloczek polerski do paznokci oraz pilnik do paznokci. Pilniki do paznokci hurtownia pomogą uzyskać odpowiedni kształt paznokcia, a bloczek polerski wypoleruje jego strukturę. Na sam koniec możemy nałożyć odżywkę do paznokci, która przyśpieszy ich wzrost i nawilży je.

About the author